Live Writer

Ik denk dat nog wel het properste van Live Writer is, dat het écht WYSIWYG editeren is.

Dus dat als ik er een beeld in steek, dat ik daar alle mogelijke stijlen op kan plakken die op de website mogelijk zijn. Dat een blockquote doet wat ik ervan verwacht bijvoorbeeld, te weten:

een insprong met zo’n lichtgrijs lijntje ervoor

Verander van weblog, en de layout wordt helemaal omgezet naar de layout van dat andere weblog:

…en dat allemaal transparant en proper. Indrukwekkend ook hoe de installatie 110% pijnloos is–gewoon URL van weblog ingeven, naam en wachtwoord, en alles gebeurt automatisch:

Ook veelbelovend dat er blijkbaar een plugin-architectuur is, ik kijk al uit naar plugins voor Flickr en YouTube en dergelijke.

Grappig ook dat je kaartjes met één klik kan inserten:

Alvast na één entry gebruik: de image resize is me veel te fuzzy en ik mis Flickr-integratie heel erg. Maar de drag & drop en de extra image manipulatiedingen zij wel grappig–niet voor mij want ik gebruik die niet, maar ik kan me inbeelden dat, ahem, amateurs het wel allemaal zullen appreciëren.

Drafts werken perfect, posten ook, editen ook, de html is proper, enfin: ik denk dat ik het maar eens een tijdje in de plaats van BlogJet gebruik. Om te testen.

En ja: dat was inderdaad J.J. Allaire, van ColdFusion. Interview alhier.

23 commentaren op “Live Writer”

  1. 1. Onnozelheid mag! zei, op vrijdag 18 augustus 2006 om 18u59:

    links from Technorati Momenteel bevindt de maatschappij zich echter nog in the early adopter fase van het innovatiediffusieproces. By the way, die early adopters met borstimplantaten zijn te herkennen aan hun gepruts met Windows Live Writer langs welke weg ze trouwens borstimplantaatweetjes uitwisselen met elkaar. Ah ja.

  2. 2. verboden te lezen - uw weg naar het geluk zei, op vrijdag 25 augustus 2006 om 10u28:

    links from TechnoratiEn deze deden mij nu eens heel hard denken aan die foto’s uit Rusland. Het zal wel met het megalomane en de verloedering te maken hebben. Hier een linkje naar alle werken uit de bundel Carceri. PS: Deze post is ook met LiveWriter gemaakt, zoals velen mij al hadden voorgedaan. Ik blijf toch maar in Blogger klooien, tenzij ik een manier vind om mijn ingewikkeld ‘tags-categorieënsysteem via del.icio.us’ ook in LiveWriter toe te passen. Ik twijfel er aan.

  3. 3. Huug zei, op maandag 14 augustus 2006 om 10u24:

    Html proper? Kweetniet, veel troep erbij.

  4. 4. Michel Vuijlsteke zei, op maandag 14 augustus 2006 om 10u31:

    Bof, dat valt toch nog mee?

  5. 5. Asfaltkonijn zei, op maandag 14 augustus 2006 om 11u26:

    Dat ze eens rap livewriter.com afpakken van die nozems die dat momenteel in bezit hebben ..
    Ik vond het zelfs niet op Google ..

  6. 6. Huug zei, op maandag 14 augustus 2006 om 11u45:

    Laat ik het anders zeggen, de code is correct maar niet ‘mooi’ geschreven:
    - Ik gebruik zo weinig mogenlijk ‘p’ (paragraph) elementen (er was er 1 teveel in: not closed).
    - Wat doet die ‘atomicselection’ attribute hier? Volstrekt onnodig.
    - Okey, gemierenneuk: maar zet de -width & height & border- bij elkaar en niet op verschillende plaatsen.
    - ‘img’ heeft geen “alt” attribute
    - in de editor koos ik om het beeld te centreren en dat is niet gebeurd

  7. 7. Michel Vuijlsteke zei, op maandag 14 augustus 2006 om 11u55:

    In het achterhoofd houdend dat het een “beta 1″ is…

    Een ongesloten <p>, dat is ongetwijfeld een bug, want zoiets mag normaal niet kunnen. Normaal gezien, hoe die dingen werken, is het gewoon onmogelijk om een tekst af te leveren die een ongesloten tag heeft, dus het zou me eigenlijk verbazen dat het het geval was.

    Die atomicselection is er om achteraf te kunnen uw caption en dingen te wijzigen en dergelijke, vermoed ik.

    Width en height bij elkaar: dat wordt door zeer weinig editors gedaan, en is ook zoals ge zegt helemaal irrelevant. :)

    Img heeft een alt als je er een alt aan geeft.

    Beelden kun je niet centreren. Paragrafen wel, en dat lukt uiteraard zonder problemen.

  8. 8. Huug zei, op maandag 14 augustus 2006 om 12u12:

    Beelden kun je niet centreren. Hoezo?
    En als ik ‘center’ ‘img src… enz
    doe?

  9. 9. Michel Vuijlsteke zei, op maandag 14 augustus 2006 om 13u36:

    Beelden zijn in html gelijk letters of woorden. Woorden kan je niet centreren. Wat zou dat moeten doe, één woord centreren, dat ene woord in het midden van de paragraaf zetten, zo?

    is een woord dat”dit” gecentreerd is

    Als je dit doet:

    tekst tekst tekst <center><img ...></center> nog tekst nog tekst nog tekst

    dan heeft dat geen enkele betekenis, zo in het midden van een paragraaf. Wat er misschien (achter de schermen) zal gebeuren, is dat dat zoiets wordt:

    <p>tekst tekst tekst</p>
    <center><img ...></center>
    <p>nog tekst nog tekst nog tekst</p>

    …natuurlijk, die hele <center> is ook al niet meer “geldig”, dus wat het misschien zal worden is iets als

    <p>tekst tekst tekst</p>
    <p align="center"><img ...></p>
    <p>nog tekst nog tekst nog tekst</p>

    …als het niet was dat align deprecated is wegens mengeling van structuur en stijl, en dat het dus eigenlijk iets alsdus zou kunnen worden:

    <p>tekst tekst tekst</p>
    <p style="margin: 0 auto"><img ...></p>
    <p>nog tekst nog tekst nog tekst</p>

  10. 10. Roel zei, op maandag 14 augustus 2006 om 15u00:

    Ik vind dit (nu al) een verrassend goed en intuïtief programma. En dat het met WordPress werkt… impressed! Maar zouden ze die blog-dingen nu niet inbouwen in Word 2007?

  11. 11. Michel Vuijlsteke zei, op maandag 14 augustus 2006 om 15u37:

    Ja, dit is een product dat al een tijd in ontwikkeling was, toen OnFolio nog OnFolio was. Allaire verspreekt zich een paar keer in het (voor de rest irrantant slechte) interiew en geeft er hun interne naam voor (BlogWriter of zoiets, dacht ik).

    Ze moeten echt iets doen aan de beeldkwaliteit, en de workflow (die nieuwe vensters voortdurend, bah), maar voor de rest: puik.

  12. 12. CosmicD zei, op maandag 14 augustus 2006 om 15u38:

    het teleporteren van drafts vanuit je p zou ook wel een leuke optie zijn :)

  13. 13. Huug zei, op maandag 14 augustus 2006 om 17u02:

    Hm, alweer iets bijgeleerd. Euh, nog nooit gezien die:
    “margin: 0 auto”
    Maar ik lees verder op tinternet:
    “This takes care of its horizontal centering in all browsers but Explorer Windows”
    En verder dat ik dan met tabellen moet werken. Hm.

  14. 14. Michel Vuijlsteke zei, op maandag 14 augustus 2006 om 19u36:

    Huh? Tabellen? Watte? :)

    En qua niet werken in IE… ook geen idee waar je dat vandaan haalt. Dit is wat we gebruiken op Gentblogt om beelden te centreren:

    div.entry img.center {
    display: block;
    margin-left: auto;
    margin-right: auto;
    }

  15. 15. Huug zei, op maandag 14 augustus 2006 om 20u48:

    Mja, half gelezen met een verfborstel in mijn hand:
    http://www.quirksmode.org/css/centering.html
    Niets gezegd, carry on.
    Quirksmode, ja dus, pfft…

  16. 16. dominiek.be » Windows Live Writer zei, op dinsdag 15 augustus 2006 om 11u03:

    [...] In navolging van Michel heb ik mij ook eens snel dat Windows Writer-spullement gedownload : een toepassing waarmee men sneller en eenvoudiger – en vooral : meteen in de lay-out van je website! – berichten zou kunnen intokkelen en meteen op de weblog publiceren. [...]

  17. 17. Frederik zei, op dinsdag 15 augustus 2006 om 14u43:

    Er is inmiddels al een Flickr-plugin beschikbaar:
    http://www.codeplex.com/Wiki/View.aspx?ProjectName=flickr4writer

  18. 18. Michel Vuijlsteke zei, op dinsdag 15 augustus 2006 om 16u28:

    Dàt was verdorie snel.

  19. 19. .:.:. Huug en Druug .:.:. Rooksignalen boven Gent Sint-Pieters .:.:. zei, op dinsdag 15 augustus 2006 om 18u45:

    [...] Inderdaad, zoals Michel schreef: [...]

  20. 20. Hans zei, op donderdag 17 augustus 2006 om 12u25:

    [...] PS: Deze post is ook met LiveWriter gemaakt, zoals velen mij al hadden voorgedaan. Ik blijf toch maar in Blogger klooien, tenzij ik een manier vind om mijn ingewikkeld ‘tags-categorieënsysteem via del.icio.us’ ook in LiveWriter toe te passen. Ik twijfel er aan.
    En waarom moet hij mijn prentje ook persé in een alinea zetten, zodanig dat mijn layout niet klopt en ik dat dus telkens handmatig terug moet wissen via de html-view. Blurgh. [...]
    héhé, tlijkt wel een echte trackback, dit.

  21. 21. Het Leven » Blog Archive » Live Writer zei, op vrijdag 18 augustus 2006 om 00u05:

    [...] Na Eskimokaka, Lewisiana, Smetty’s Soapbox, dominiek.be, Lichtgeraakt, Huug&Druug, Michel Vuijlsteke’s en vele anderen, [...]

  22. 22. PIETER.org » livewriter zei, op zaterdag 19 augustus 2006 om 22u57:

    [...] Het enige wat mij enigszins verwondert, is dat er toch niet gigantisch veel wordt over geschreven op ‘t Internet. (en tochwel, ik heb het wel gelezen). Filed under: web, computer, technologie Posted By: pieter [...]

  23. 23. hans zei, op dinsdag 19 februari 2008 om 14u59:

    heeft er al iemand dit voorgehad,telkens ik windows live writer wil gebruiken krijg ik de melding:in windows live writer is een fout opgedoken,en moet worden afgesloten,weet er iemand raad,heb al eens verwijderd en weer geinstalleerd,maar idem dito

    grtz hans

Zeg uw gedacht

Je kan deze HTML-tags gebruiken: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> . Ook zo'n beeldje naast uw naam? Rep u naar Gravatar.com!

Navigatie

Vorige entry:

Volgende entry:

» homepagina, archief

Vriendjes

<insert standard disclaimer>

Alles wat hier staat is mijn eigen opinie. Het wordt niet nagelezen of goedgekeurd door mijn werkgever voor het on-line komt, en ik bied geen enkele garantie voor kwaliteit of correctheid.

Mijn werkgever is het niet noodzakelijk eens met wat ik schrijf, en het spreekt vanzelf dat hij dan ook op geen enkele wijze aansprakelijk kan zijn voor wat ik hier publiceer.