Het is altijd een goeie dag als Chris van Clickspring een nieuwe video dropt. Vandaag (enfin gisterenavond maar ik was te moe) was zo’n dag.

Chris is al bijna tien jaar bezig een replica te bouwen van van het Antikytheramechanisme. Dat alleen zou al interessant zijn, maar ergens in het begin van zijn werk heeft hij besloten om het helemaal met technieken en werktuigen te doen die meer dan tweeduizend jaar geleden beschikbaar waren.

Dat begon eenvoudig, met een bankschroef van hout en leer, en dan een groot bord met gaten om tandwielen te ontwerpen, en zelfgemaakte vijlen en dingen — maar wat hij met zijn totaal voor de hand liggende tools maakt, is magisch.

Zijn laatste video is nog maar eens zoiets dat aan het ongelooflijke grenst: met alleen duizenden jaren oude technologie een set van 3 in elkaar passende tubes maken die op een fractie van een fractie van een millimeter na perfect zijn.

Magisch.

Experimentele archeologie en vakmanschap op zijn aller-allerbest.



Reacties

Zeg uw gedacht

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.