Mijn boekenwebsite was ineens kapot een paar dagen geleden. Gelijk “uw domein is klaar voor een website” kapot, alsof alles weg was:

Ik was daar niet zo gediend van, een website die gelijk al twintig jaar of zo draait ineens weg zien gaan. Uiteindelijk was het ergens iets tussen een vals alarm van phishing en een gerechtvaardigd alarm wegens oude versie van WordPress.
Qu’à cela ne tienne, ik merkte het in het begin van een meeting, en tegen het einde van de meeting was de site alweer niet-onderscheidbaar van het origineel, met alle originele URL’s nog werkende, aan de praat.
Links de originele website (screenshot van archive.org), rechts de website zoals die er op het einde van de vergadering uitzag:
Wat de afbeeldingen niet tonen, is dat links een twintig jaar oude WorPress is, en rechts een statische website, gegenereerd door Hugo, op basis van gegevens die ik uit een databasedump en een uploadfolderdump heb gehaald.
Geen aanvaloppervlakte, geen aanvallen mogelijk, nem.
En dan heb ik ’s avonds en hier en daar de volgende avonden kleine aanpassingen gedaan links en rechts tot ik er content van was.

Het resultaat is nog altijd voor mij alleen, en doet precies wat ik wil en niet meer dan dat — maar ik kan er wel veel gemakkelijker mee spelen als ik wil dan toen het nog WordPress was.



Zeg uw gedacht