Het is vandaag maandag en niet zondag!!

Ik stond dus aan de tiketten voor het museum, en bleek dat het gesloten is op maandag awoert!!

Gelukkig was de botanische tuin naast de deur wel open, ik ben dan maar daar naartoe gegaan. Suitably negentiende-eeuws, met bomen die er ongetwijfeld al honderd en meer jaar staan, met verkruimelende voetpaden en een heel park dat tussen verloederd en natuurlijk balanceert.

Stapels enorme palmbomen en stapels verschrikkelijk oude cactussen ook, echt wel wijs:

Van de botanische tuin naar beneden gewandeld, en ik dacht er een fijne wandeldag van te maken, maar helaas: mijn rug heeft geen twee uur nodig gehad om er mij met enige aandrang op te wijzigen dat hij het er niet meer eens was dat ik zomaar bleef wandelen — dus heb ik het maar wat afgekort.

De berg naar beneden, hier en daar een ding binnengestapt:

…panoramisch zicht gefotografeerd gelijk het een goede toerist betaamt:

En dan naar de Praça do Comércio getert voor de al even obligate foto’s:

…en dan maar terug naar hotel gestrompeld. Meeting gedaan met het werk, en wie weet geraak ik nog in de loop van de namiddag recht. We zullen dan wel zien, vermoed ik. :/